img

Jaki fotel obrotowy do biura?

Praca w biurze nie jest łatwa. Coraz częściej w pracy czy nawet w domu spędzamy czas przed komputerem. Tym sposobem obciążamy swój kręgosłup, czym powodujemy różnego rodzaju choroby. Aby, temu wszystkiemu zapobiec należy wybrać dobry fotel obrotowy.

Młodzi ludzie często stwierdzają, że ból kręgosłupa jest dziedziczna. A tak nie jest! Młodzi ludzie często pracują długo przed komputerem, na nie odpowiednim fotelu co w rezultacie daje nam problemy z kręgosłupem. Dodatkowo do tych schorzeń dochodzi zły tryb życia, otyłość, noszenie butów na obcasach itp. Wady typowe dla kręgosłupa już pojawiają się w młodzieńczych latach, a potem się rozwijają, u jednych szybciej u drugich wolniej. Wszystko zależy od trybu życia i pracy.

Można sobie pomóż na takie dolegliwości poprzez:

- aktywny tryb życia

- nienoszenie zbyt dużych ciężarów

- noszenie wygodnego obuwia

- odpowiedni fotel do pracy

 Jak wybrać odpowiedni fotel obrotowy?

Na rynku spotykamy różnego rodzaju fotele obrotowe. Z biegiem lat jest ich coraz więcej. Warto je dobrze przeanalizować przed zakupem, ponieważ niektóre w ogóle nie spełniają kryteriów dobrego fotela obrotowego. Takie fotele są przeważnie tańsze niż te, które są idealne dla długotrwałej pracy przy komputerze. Materiał tanich foteli jest przeważnie byle jaka, co powoduje pocenie i nie wygodne siedzenie na nich. Warto, więc trochę więcej zapłacić za fotel i zadbać o zdrowie i wygodę podczas pracy. Same ruchome kółka w fotelu nie pomogą nam zregenerować naszego kręgosłupa.

Fotel obrotowy należy indywidualnie dopasować do każdego z osobna pod względem wagi i ciała. A co najważniejsze powinny być idealne pod względem ergonomii i z atestami.

Czym taki fotel się charakteryzuje otóż:

- regulacją oparcia

- regulacją siedziska

- regulacją kąta oparcia

- mechanizmem synchronicznym

- podłokietnikami stałymi lub regulowanymi

- mechanizmem systemu VMS Orthopedic, która powoduje wieloruchome procesy siedzenia

 

Zobacz również