img

Idealny fotel do biura

Pracując w biurze spędzamy w jednej pozycji bardzo dużo czasu. W związku z tym powinniśmy postarać się o to, by zabezpieczyć nasz kręgosłup a tym samym zapewnić sobie dobre samopoczucie. Dlatego wybierając fotel do biura powinniśmy przyłożyć szczególną staranność. Gdy na krześle czy fotelu będziemy spędzać 8 godzin dziennie musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taki fotel będzie wpływał na nasze zdrowie i wykonywaną przez nas pracę. Jeśli krzesło będzie wygodne liczyć można również na to, że praca wykonywana przez osobę spędzającą czas na takim fotelu będzie również dużo bardziej efektywna. Natomiast w momencie, gdy rośnie wydajność pracownika również firma odnosi liczne korzyści. Krzesło, które będzie niewygodne sprawi, że w czasie pracy nie będzie komfortu, zacznie pojawiać się zmęczenia a co za tym idzie praca będzie wykonywana na niższym poziomie z niedbałością ze strony pracownika. Jeśli zadania wymagają dokładności przy niewygodnym fotelu może się okazać, że pracownik nie będzie skupiał się na szczegółach, co może doprowadzić do tego, że projekt nie zostanie dobrze wykonany.

Pracę na wyższym poziomie może zapewnić właśnie wygodny fotel. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że komfort pracowników jest ważny dla jakości wykonywanej pracy, dlatego przywiązują do niego szczególną wagę. Na jakie szczegóły warto więc zwracać uwagę, gdy chcemy kupić fotel do biura. Kluczowe jest wygodne oparcie i siedzisko, które powinno również mieść twardość dopasowaną do pracownika, który będzie z krzesła korzystał. Jeśli chodzi o oparcie warto, by miało ono regulacje, dzięki temu będzie można je odpowiednie dopasować do sylwetki.

W pracy biurowej często pochylamy się do przodu. Dlatego krzesło, jeśli ma bardzo wychylone do tyłu oparcie zazwyczaj sprawia, że pochylamy się do przodu jeszcze bardziej, krzesło skłania nas do garbienia się. Wybierając fotel warto zdecydować się na taką propozycję, w której możliwe jest kontrolowanie wychylenia oparcia a także wysokości. W ten sposób lepiej dopasujemy fotel do konkretnej osoby czy też wykonywanej przez nią pracy. Każde biurko czy praca wymagają odpowiedniego podejścia, dlatego warto, by siedzisko fotela mogło być regulowane w zakresie wysokości. Wielu pracowników chce siedzieć wysoko, natomiast krzesła nieregulowane nie pozwolą na takie dopasowanie. Dobrym wyborem będą również krzesła, w których stosowany jest dodatkowo podnóżek, który będzie pozwalał na stabilne oparcie nóg.

 

Zobacz również