img

Najlepsze fotele i krzesła obrotowe

Każdy, kogo praca polega na siedzeniu za biurkiem i wykonywaniu papierkowej roboty, bądź też robieniu czegoś na komputerze, zgodzi się z poglądem, iż wybór odpowiedniego fotela, bądź też krzesła, jest sprawą niezmiernej wagi. Ciężko bowiem spędzić tyle godzin w jednej pozycji, na meblu, które jest niewygodne i niedopasowane do naszych osobistych potrzeb. Skutki dłuższego spędzania czasu w taki sposób – szczególnie w pracy, którą wykonujemy przecież dzień w dzień, w sposób systematyczny i długotrwały – mogą być naprawdę opłakane. Dlaczego? Ponieważ nasze zdrowie może na tym bardzo ucierpieć. Każdy, kto pragnie kupić sobie odpowiedni mebel, bądź też zatroszczyć się w ten sposób o pracownika swojej firmy, może być nieco skołowany – wszak sklepy oferują nam nieprawdopodobnie wielki wybór krzeseł oraz foteli biurowych. Czym powinniśmy się kierować, wybierając odpowiednie krzesło obrotowe? Jakie cechy powinno ono mieć, by być zdrowe dla naszego ciała oraz by zapewniać mu odpowiedni komfort i podparcie?

1) Krzesło powinno posiadać regulację wysokości siedziska oraz oparcia względem siedziska i podłokietników względem siebie.

2) Oparcie krzesła musi się delikatnie odchylać, żeby dopasować się do ciała człowieka – na przykład w momencie, gdy się on przeciąga, bądź zmienia ustawienie

3) Siedzisko musi być na tyle głębokie, by podpierało około ¾ długości uda i na tyle szerokie, by człowiek mógł w nim wygodnie zasiąść

4) Krzesło powinno być wyprofilowane w odcinku, który odpowiada odcinkowi lędźwiowemu kręgosłupa ludzkiego – zapobiega to jego odkształceniom.

5) Krzesło powinno posiadać podnóżek, wyposażony w kółka , które zapewnią nam stabilność oraz ułatwią przemieszczanie się. Powinny one być wytrzymałe, by się nie połamały. 

 

Zobacz również