img

5 najlepszych foteli obrotowych – część 1

Wybór odpowiedniego fotela biurowego wcale nie należy do łatwych zadań. Poza designem, który oczywiście również powinien być brany pod uwagę, liczą się także takie atrybuty mebla, jak ergonomia oraz funkcjonalność. Krzesło biurowe powinno być wygodne oraz dopasowane do potrzeb naszych kręgosłupów. Musi ułatwiać wykonywanie codziennych obowiązków. Przedstawiamy zupełnie subiektywną listę, najlepszych foteli obrotowych:

Fotel obrotowy ZORBA extra z mechanizmem Tilt

To doskonała propozycja dla wszystkich szukających odpowiedniego fotela do gabinetu. Producent mebla, firma Nowy Styl, wyposażyła ten fotel we wszystko, co potrzebne do długotrwałej i komfortowej pracy biurowej. Zorba posiada przede wszystkim szerokie i niezwykle komfortowe siedzisko oraz oparcie. Daje również użytkownikowi możliwość swobodnego kołysania się. W pozycji do pracy mamy również możliwość blokady oparcia. Co ważne siła oporu oparcia jest regulowana. Podobnie zresztą jak wysokość fotela. Stałe drewniane podłokietniki dają oparcie ramionom, odciążając nasz kręgosłup. Podstawa fotela jest stalowa, ale posiada on ciekawie wyglądające drewniane nakładki. Kółka z funkcją samohamowania sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku powierzchni dywanowych, jak i powierzchni twardych. Zorba sprawia wrażenie fotela bardzo solidnego i eleganckiego.

Fotel obrotowy CAFE VI GTP 

Fotel obrotowy Cafe VI GTP z pewnością zachwyci wszystkich śledzących najnowsze trendy wśród mebli biurowych. Oparcie i siedzisko wykonane zostało ze sklejki, dzięki czemu fotel wygląda niezwykle klasycznie, elegancko i naturalnie. Naturalny materiał w połączeniu ze stalową, chromowaną podstawą tworzy duet idealny. Fotel posiada oczywiście płynnie regulowaną wysokość siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego. Wyposażony jest w stałe podłokietniki z drewnianymi nakładkami. Samohamowalne kółka do powierzchni dywanowych lub do powierzchni twardych sprawiają, że jest bardzo stabilny.

Fotel obrotowy ATLANTA

To doskonały przykład na to, że na dobry fotel obrotowy nie musimy wydawać majątku. Ergonomiczny i niezwykle efektowny. Oparty o mechanizm Tilt. Daje więc możliwość: swobodnego kołysania, blokady siedziska i oparcia w pozycji odpowiedniej do pracy, regulacji siły oporu oparcia oraz wysokości fotela. Posiada stałe podłokietniki, sprawiające, że wielogodzinna praca przy biurku staje się mniej uciążliwa.

Fotel obrotowy QUATRO HRU GTP25I

To fotel sprawiający, że praca biurowa zamienia się w czystą przyjemność. Wyposażony jest w bardzo komfortowe, odpowiednio szerokie siedzisko oraz oparcie posiadające idealne wyprofilowanie. Zapewnia właściwe oparcie dla kręgosłupa za sprawą możliwości blokady siedziska i oparcia w aż pięciu pozycjach. Siła jego oporu jest regulowana. Fotel QUATRO HRU GTP25I daje możliwość swobodnego kołysania, a mechanizm Anti Shock stanowi doskonałe zabezpieczenie przed uderzaniem oparcia plecy użytkownika po zwolnieniu blokady. Tapicerowany zagłówek daje szansę na odrobinę relaksu i odpoczynku w trakcie chwil przerwy w pracy.

Fotel obrotowy AMIGO GTP

chrome Ten fotel posiada bardzo ciekawą, kubełkową formę. Wykonany został z polipropylenu o matowej powierzchni. Siedzisko posiada powłokę antypoślizgową. Jego wysokość jest płynnie regulowana przy pomocy podnośnika pneumatycznego. Stałe podłokietniki umożliwiają oparcie ramion zmniejszając obciążenie kręgosłupa. Kształt fotela wraz ze stalową podstawą decyduje o bardzo nowoczesnym designie fotela Amigo. Oto idealny fotel dla minimalistów.

W drugiej części naszego przeglądu przedstawimy kolejne propozycje foteli obrotowych, które sprawdzą się zarówno w naszych domowych gabinetach, jak i w biurach.  

  

 

Zobacz również