img

Fotel gabinetowy - czyli o fotelach stacjonarnych mowa

Wybierając fotele gabinetowe bardzo często decydujemy się na fotele obrotowe posiadające kółka. Takich jest na rynku najwięcej. Tymczasem istnieje bardzo szeroka gama stacjonarnych foteli, które sprawdzą się doskonale w każdym miejscu pracy biurowej.

Przeznaczenie foteli stacjonarnych

Fotele stacjonarne stanowią doskonałe połączenie komfortu z jednoczesną możliwością łatwej aranżacji przestrzeni biurowej. Tego typu meble umożliwiają tworzenie dowolnych układów, dzięki czemu mogą zostać wykorzystane zarówno w samych biurach, jak i salach konferencyjnych czy szkoleniowych. Ich solidne, masywne podstawy, zapewniają stabilność podczas użytkowania. Zastanawiając się nad wyborem idealnych foteli stacjonarnych do biura warto zastanowić się nad tym, jakie ich atrybuty są dla nas najważniejsze. Fotele przeznaczone do biurowej poczekalni nie powinny być obite tkaninami, ponieważ wówczas będą bardziej narażone na zniszczenie i zabrudzenia. Z kolei w salach konferencyjnych lub szkoleniowych doskonale sprawdzą się fotele z miękkimi siedziskami i oparciami. Zapewniają bowiem dużo większy komfort. Musimy liczyć się z tym, że każde pomieszczenie w biurze będzie miało pod tym względem zupełnie inne wymagania. Bez względu na przeznaczenie foteli stacjonarnych zawsze warto stawiać na ich trwałość i wytrzymałość. Fotele stacjonarne charakteryzują się dużo mniejszymi możliwościami regulacji, niż fotele obrotowe. Znajdziemy jednak wśród nich również i takie, które można bez większych trudności dopasować do potrzeb indywidualnego użytkownika.

Czy fotel stacjonarny może być tak samo wygodny jak mobilne fotele biurowe?

Gabinetowy fotel stacjonarny może być doskonałym wsparciem dla kręgosłupa. Wystarczy wybrać ten, najbardziej odpowiedni. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego ergonomię. Kształt oparcia i siedziska powinien sprawiać, że części użytkowe fotela będą stanowiły nie tylko podpórkę dla naszego kręgosłupa, ale również odciążenie dla mięśni i całego ciała. Zarówno oparcie i siedzisko, jak i podłokietniki powinny być tak wyprofilowane, aby zachowane były wszelkie zasady ergonomii. Można zauważyć coraz wyraźniejszą tendencję do podnoszenia standardu foteli o przeznaczeniu konferencyjnym i audytoryjnym. Coraz więcej producentów proponuje w tych modelach podobne mechanizmy regulujące, w jakie wyposażone są wersje obrotowe, przeznaczone do długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Warto zaznaczyć, że fotele stacjonarne mogą zostać wyposażone w rozmaite podstawy. Najczęściej spotykane są fotele stacjonarne: na nogach, płozach lub kilkuramiennych podstawach. Wszystkie te rozwiązania mogą charakteryzować się dużą stabilnością. Oczywiście pod warunkiem, że są solidnie wykonane i dobre jakościowo.

Zobacz również