img

Zakup fotela do biura

Fotele do biura zakupywane są raz na jakiś czas i przy ich wyborze pracodawca bierze pod uwagę przynajmniej kilka elementów.

W każdej firmie, której zależy na prestiżu, wybór foteli do biura nie jest przypadkowy. Odpowiednio wcześniej specjalista od wizerunku dopasuje styl i kolor foteli biurowych do wystroju wnętrz pomieszczeń biurowych . Wszystkie fotele powinny być w tym samym stylu, ale oczywiście nie muszą być identyczne, samo przez się sie rozumie, że fotel dla prezesa nie może być taki sam, jak dla zwykłego pracownika, ale dobrze by było, żeby na pierwszy rzut oka było wiadomo, że to fotele z tej samej firmy. Wiele firm decyduje się na zamówienie wszystkich foteli i krzeseł biurowych wprost u producenta. Jeśli to polski producent, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będą to fotele dobrej jakości. Inna rzecz, jeśli pracodawca chce zaoszczędzić i postawi na zakup ładnych, może i dobrze dobranych do wizerunku firmy, ale tanich foteli chińskich, gorszej jakości. Zapłaci pewnie sporo mniej niż za markowe,( a wiadomo, nikt tak jak pracodawca nie umie oszczędzić na pracownikach, ale w konsekwencji gorsza jakość i przede wszystkim brak rozwiązań ergonomicznych, sprawi, że pracownicy będą gorzej pracować przez bóle pleców, no i z budowania prestiżu firmy nici.

Przy zakupie foteli biurowych ważniejsze od ich wyglądu, są ich właściwości ergonomiczne i solidne wykonanie z dobrego gatunku surowców i materiałów. Odpowiedni fotel biurowy chroni nas w dużym stopniu przed schorzeniami kręgosłupa, a nieodpowiedni wręcz przeciwnie. Najlepszym wyborem dla firmy są fotele biurowe wysokiej jakości, które mają możliwość regulacji, tak by można je było dopasować do ludzi o różnym wzroście i wadze.

Na jakie pytania musi sobie odpowiedzieć osoba zamawiająca fotele dla biura, tak aby wybór był optymalny i dla pracodawcy, który ponosi koszty i dla pracowników, którzy podczas pracy spędzają, wiele, wiele godzin w takim fotelu?

  • Czy fotele mają regulację siedziska?

  • Czy siedzisko nie jest zbyt miękkie, albo zbyt twarde?

  • Czy fotel ma regulację oparcia?

  • Czy oparcie fotela ma regulowaną podpórkę pod krzyżową cześć kręgosłupa?

  • Czy fotel ma regulowane podłokietniki/

  • Z jakich materiałów wykonano fotel?

  • Czy fotel jest dostatecznie stabilny?

  • Czy fotel ma atesty na wszystkie materiały z których go zbudowano?

  • Czy design fotela dobrze jest kompatybilne z biurkiem przy którym będzie stało i całym wystrojem pomieszczeń biurowych ?

 

Pozytywna odpowiedź na wszystkie pytania to absolutne minimum wymagań przy zakupie foteli do biura, tak by spełniały one standardy ochrony zdrowia, stylu oraz wygody.

Zobacz również