img

Dopasowanie krzesła siodełkowego - jak to właściwie zrobić?

Z krzesła obrotowego korzysta bardzo wiele osób. Jednak tak naprawdę niewiele osób w ogóle wie jak takie krzesło dopasować. Trzeba zaś wiedzieć jaki wpływ na nasze zdrowie będzie miało prawidłowe siedzenie oraz jak o taką prawidłową postawę odpowiednio zadbać. Obecnie mamy wiele różnych rozwiązań, a ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że warto dopasować sobie indywidualnie krzesło.

KORZYŚCI ZDROWOTNE

Siedząc spędzamy codziennie przynajmniej kilka godzin. Jeśli dodatkowo praca, którą wykonujemy będzie nasz zmuszać do tego, by siedzieć przy biurku może się okazać, że będziemy potrzebować rozwiązań, dzięki którym będzie się lepiej pracować. Do takich zalicza się krzesło obrotowe, które pozwala stworzyć dobre warunki pracy a jednocześnie chroni nas przed niektórymi chorobami. Jeśli odpowiednio o to nie zadbamy nasz kręgosłup będzie nadmiernie obciążony i pojawi się ból oraz dalsze problemy do leczenia.

REGULACJA KLUCZEM DO DOPASOWANIA

Oczywiście znalezienie odpowiedniego krzesła tak od razu jest praktycznie niemożliwe. Każdy ma inne cechy fizyczne i dlatego inna będzie dla nas wygoda. Dlatego warto wybierać takie krzesło, które będzie miało możliwość 

regulowania i to na wielu płaszczyznach, dzięki temu będziemy rzeczywiście mogli zadbać o to, by zagwarantować sobie taką formę, w której będziemy się bardzo dobrze czuli. Regulacji powinna ulegać wysokość, kwestia oparć czy podłokietników. 

WYPROFILOWANIE KLUCZEM DO ZDROWIA

Na odcinku lędźwiowym kręgosłupa mamy oczywiście tendencje do tego, by się prostować, a tak naprawdę jego naturalna pozycją jest lekkie wygięcie w kształcie litery S. jeśli krzesło nie będzie się do tych wymogów dopasowywać może się okazać, że będzie powodowało przyszłe wady postawy. Jednocześnie są one bolesne i trudne do zlikwidowania. Dlatego, jeśli krzesło nie ma odpowiedniego profilu możemy to rozwiązać wprowadzając poduszkę między plecy a oparcie. Nie będzie to jednak rozwiązanie najlepsze. Dlatego już przy wyborze krzesła warto zwracać uwagę na to, czy będzie się ono dopasowywać do naszego kręgosłupa. Jeśli już mieliśmy problem z kręgosłupem warto wybrać specjalne medyczne krzesło obrotowe.

SWOBODA OBROTU

Możliwość obracania się na krześle ma swoją praktyczną wartość. Dzięki temu możemy w czasie pracy łatwiej sięgać po dokumenty, wstawać i robić inne czynności obok swojej pracy. Aby obrót był łatwy trzeba również wybrać taki fotel, który będzie miał solidnie przygotowaną formę oraz umieszczony zostanie na dobrych kółkach. Dlatego najlepsze są podstawy, gdzie mamy pięć ramion i do tego solidne kółka, które będą sobie dobrze radzić na różnych powierzchniach. 

 

Zobacz również