img

Fotel obrotowy WAU Elastomer – Mango . Ergonomia, nowoczesność, ciekawy design.

Wybór fotela biurowego wcale nie należy do łatwych decyzji. Mamy przecież spędzać na nim wiele godzin pracy w dosyć niewygodnej dla naszego kręgosłupa pozycji siedzącej. Warto więc zadbać o to, aby model, na który się zdecydujemy spełniał wszelkie zasady ergonomii, był komfortowy oraz posiadał nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Przykładem takiego fotela jest WAU Elastomer – Mango wyprodukowany przez firmę UNIQUE.

Należy on z pewnością do produktów wysokiej jakości. To jeden z tych mebli biurowych, które w harmonijny sposób łączą w sobie oryginalny design z wieloma walorami użytkowymi. Ten niezwykły fotel obrotowy może fantastycznie prezentować się zarówno w otwartych przestrzeniach biurowych, jak i gabinetach, zapewniając użytkownikom wyjątkowy komfort. Odważna stylistyka WAU Elastomer – Mango sprawia, że fotel idealnie komponuje się z nowoczesnymi meblami biurowymi i stanowi atrakcyjne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz. Oparcie, zagłówek oraz siedzisko wykonane zostało z elastomeru. Jest to miękkie tworzywo o dużej sprężystości, posiadające właściwości kauczuku. Dzięki zastosowaniu tego materiału wygoda pracy zdecydowanie rośnie.

Oparcie regulowane jest za pomocą mechanizmu ruchowego „slid”, który pozwala na dostosowanie fotela do najwygodniejszego położenia. Istnieje również możliwość zwolnienia mechanizmu. Wówczas oparcie fotela swobodnie buja się, a jego użytkownik ma szansę na chwilę relaksu w trakcie przerwy w pracy. Fotel posiada dodatkową regulację ustawienia po kątem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wyeliminowano tutaj całkowicie przemieszczanie się oparcia względem pleców. Co zyskuje osoba korzystająca z WAU Elastomer – Mango? Właściwe, stabilne podparcie bez względu na przyjętą pozycję odchylenia. Taki efekt był możliwy do uzyskania w wyniku umieszczenia osi obrotu siedziska i oparcia w pobliżu stawu biodrowego. Ogromną zaletą fotela jest fakt, że można go regulować również pionowo, a zakres tej regulacji wynosi aż 7 cm. Kolejny jego atut to regulowane podłokietniki zapewniające właściwe podparcie dla ramion. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak odpowiednie podparcie ramion może wpływać na odciążenie kręgosłupa. Tymczasem w tym fotelu podłokietniki można regulować nie tylko w pozycji góra – dół. Istniej również możliwość odchylania ich na boki. W ten sposób z łatwością można dopasować ten element fotela do konkretnego użytkownika.

Jakość fotela obrotowego WAU Elastomer – Mango potwierdzona jest niemieckim certyfikatem TUV. Podkreśla to nie tylko solidność fotela, ale również fakt, że firma UNIQUE należy do ścisłej europejskiej czołówki pod względem kontroli jakości. Jest to bardzo wyraźny sygnał dla klientów, którzy na mebel ten dostają aż trzy lata gwarancji.  

Zobacz również