img

Ustawienie fotela biurowego

Nie jest łatwo idealnie dopasować fotel biurowy do każdego z osobna. Nie właściwa regulacja fotela biurowego powoduje wiele obciążeń kręgosłupa. Powoduje to bóle pleców i  szyi co powoduje w rezultacie problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. A więc jak ustawić odpowiednio taki fotel biurowy?

Podajmy kilka sprawdzonych sposobów na dobry wybór fotela biurowego:

- siądź jak najbliżej biurka, tak aby ramiona znajdowały się w pozycji równoległej do kręgosłupa, a dłonie na klawiaturze. Łokcie w ten sposób powinny tworzyć kąt prosty

- siądź na krzesło wygodnie i sprawdź, wsadzając dłoń pod udo czy się zmieści. Jeżeli tak jest, to znaczy, że fotel jest ustawiony prawidłowo. Jeżeli tak nie jest, to najlepiej zakupić podnóżek, który w tym pomoże.

- siądź na fotelu tak, aby pośladki dotykały tyłu siedziska. Następnie spróbuj włożyć pięść swoją pomiędzy obszarem tylnej części naszej łydki a przodem fotela. Jak się udało, to znaczy, że idealnie jest ustawione. Jak się nie udało, możesz włożyć tam poduszkę dla wygody kręgosłupa.

- siądź na fotelu i sprawdź, czy nasz kręgosłup odchyla się w odcinku lędźwiowym w małym łuku. Kręgosłup zbyt bardzo odchylony będzie powodować złe samopoczucie

- siądź na fotelu i sprawdź, czy masz wygodnie ułożone łokcie na fotelu. Pomoże to odpocząć mięśniom rąk.

A więc, przez takie ustawienia fotela możemy być bezpieczni, co do zdrowia naszego kręgosłupa. Takie metody sprawdzania, są najszybszymi i dobrymi co do dobrania fotela biurowego. Jak wybieramy fotel indywidualnie do swoich potrzeb, to nie jest to aż takie trudne, ale jeżeli jest to fotel dla pracowników to jednak trudno wybrać taki, aby pasował dla wszystkich poprzez sprawdzanie. W 99% każdy taki fotel ergonomiczny będzie mógł się dopasować do ciała każdego z osobna. 

 

Zobacz również