img

Skóra czy siatka? Jakie krzesło biurowe wybrać?

Dwa z najbardziej popularnych rodzajów tapicerki krzeseł biurowych to skóra i siatka. Skóra jest uważana za jeden z najbardziej tradycyjnych, a zarazem prestiżowych materiałów. Skórzane fotele obrotowe wyglądają niezwykle elegancko. Towarzyszy temu wysoki poziom komfortu. Siatkowe krzesła z kolei charakteryzują się całkowicie nowoczesnym designem z ogromnym naciskiem na ergonomię. Zyskały one ogromną popularność we współczesnych biurach powodu swojej lekkości i unikalnego wyglądu. Przede wszystkim jednak zwracają uwagę swoją funkcjonalnością.

Skórzane krzesła biurowe

Skórzane meble biurowe dodają przestrzeni wizualnego wrażenia komfortu i elegancji. Dobrze wykonane skórzane fotele biurowe są nie tylko trwałe, ale i bardzo wygodne. Stanowią prawdziwe wsparcie podczas długotrwałej pracy siedzącej. Gruba wyściółka charakterystyczna dla skórzanych krzeseł biurowych jest pomocna w krytycznych obszarach krzesła, w tym w dolnej części oparcia i na siedzisku. Większość mebli skórzanych ma regulowane oparcia, siedziska, podłokietniki i zagłówki, aby dostosować się do różnych kształtów ciała i wysokości biurka. Skórzane meble biurowe wzbogacają wnętrza. Świadczą o klasie i profesjonalizmie danej firmy. Dla klientów są czytelnym sygnałem, że firma stawia na jakość. Skórzane krzesła biurowe są doskonałą inwestycją dla wielu firm, ponieważ są skonstruowane tak, aby wytrzymać długą i intensywną eksploatację i choć ich ceny są nie małe, to koszty te zwracają się po pewnym czasie. Tego rodzaju meble wymagają niewielkiej konserwacji. Sprawdzają się szczególnie w przypadku chłodniejszych pomieszczeń biurowych, izolując nasze ciało od chłodu.

Siatkowe krzesła biurowe

Mimo że są dziś dość powszechnym widokiem w wielu biurach, wzbudzają wiele estetycznych kontrowersji. Siatkowe krzesło to innowacja w nowoczesnym stylu. Ma szkieletowy wygląd z siatką rozciągniętą na ramie. Ludzie często bywają sceptycznie nastawieni do jego wygody. Wiele osób twierdzi, że takie krzesło po prostu nie może być wygodne. Okazuje się jednak, że siatkowe krzesła są bardzo komfortowe. Solidne, profilowane oparcie, sprężyste siedzisko i wiele możliwości regulacji decyduje o ogromnej wygodzie tego typu foteli biurowych. Krzesło pozwala na ułożenie ciała i nóg w różnych pozycjach. Takie zmiany w trakcie pracy siedzącej są niezwykle korzystne dla naszego kręgosłupa. Poza tym, dzięki funkcjom regulacyjnym fotel możemy idealnie dopasować do siebie.

W krzesłach siatkowych główny nacisk kładziony jest na ergonomię i minimalizm. Z jednej strony takie krzesło wygląda nieco surowo, z drugiej jednak strony jest bardziej uniwersalne. Z łatwością wkomponujemy je w każdą przestrzeń biurową, bez względu na aranżację wnętrza.

Trwałość może stanowić jeden z głównych problemów w przypadku krzeseł siatkowych. Tkanina może się poluzować lub odkształcić po kilku latach intensywnego użytkowania. Jednak wiele zależy od konkretnego modelu krzesła oraz firmy, która je wyprodukowała. Jedno jest pewne. Jeśli siatkowe krzesło traci swój pierwotny kształt, należy natychmiast kupić nowe krzesło, ponieważ dalsza eksploatacja może spowodować napięcie mięśni i poważnie obciążać nasz kręgosłup. Głównym atutem siatkowych krzeseł biurowych jest ich ekonomiczna konstrukcja, wykorzystanie mniejszej ilości materiałów i oszczędność miejsca

 

Zobacz również